Кафедра

краєзнавчо-туристичної роботи, соціальних і гуманітарних наук

9th International Scientific Conference on Sustainability in Energy and Environmental Science

The scientists of the Department of Local Lore and Tourism Work, Social Sciences and Humanities took part in the work of 9th International Scientific Conference on Sustainability in Energy and Environmental Science (June 22-24, 2022 Ivano-Frankivsk, Ukraine).

SESSION 4 MANAGEMENT IN A CIRCULAR ECONOMY

Reports:

Adaptation of Educational and Environmental Strategies of Society in the Conditions of Cyclic Economy Development N. Gavkalova, H. Poliakova, Y. Lola, V. Smalskys, O. Tavshunskyi

Creative Educational Technologies to Build a Professional and Technical Foundation for Sustainable Development I. Shcherbyna, N. Ruban, Yu. Chernenko, K. Slastianykova

Зустріч з археозоологінею

17.06.22 в рамках ознайомчої археологічної практики відбулась зустріч студентів груп ДМП-КТР21 та ДМП-КТР20 з провідним спеціалістом в галузі археозоології, співробітником інституту біології НАН України, кандидаткою біологічних наук Евгенією Яниш.

В ході лекції пані Євгенія на наочному матеріалі продемонструвала важливість археозоології для історичної реконструкції минулого людства, розповіла про методи  і принципи роботи археозоологів, поділилась власним цікавим досвідом в сфері археології та археозоології.

Зустріч пройшла у теплій, творчій обстановці. 

Краєзнавство як наукова дисципліна і громадський рух

10.06.2022 року в рамках виробничої практики студенти 1-2 курсу ОПП Краєзнавчо-туристична робота прослухали лекцію “Краєзнавство як наукова дисципліна і громадський рух”.

Лекторкою виступила Вовк Ольга Ігорівна, кандидатка історичних наук, заступниця директора Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

Підвищення кваліфікації працівників Пенсійного фонду України

23.05.2022 року на кафедрі КТР, СтаГН був проведений семінар з підвищення кваліфікації працівників Пенсійного фонду.

Тема семінару: «Управління корупційними ризиками в діяльності державних службовців».

День пам’яті та примирення: історія

У неділю, 8 травня 2022 року, в Україні та світі — День пам’яті та примирення. Важлива дата, яка була узгоджена для вшанування всіх тих, хто загинув під час Другої світової війни 1939-1945 років. 

7 травня 1945 року в місті Ремсі (Франція) підписали Акт про повну капітуляцію військ нациської Німеччини. Наступного дня, тобто 8 травня, його ратифікували вже у Берліні. Саме тому в більшості країнах Європи та у США щорічно на 8 травня проводять особливі заходи, спрямовані на вшанування пам’яті всіх, хто помер під час Другої світової війни.

9 травня 1945 року на вимогу Кремля в передмісті німецької столиці Карлсхорсті підписали ще один документ — «Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини». Сталося це о 00:43 годині ночі за московським часом, але за середньоєвропейським все ще було 8 травня, а саме 22:43 години вечора.

2004 року на 59-й сесії Генеральної асамблеї ООН 8 та 9 травня були проголошені Днями пам’яті та примирення. Була прийнята резолюція, в якій пропонували всім країнам-членам ООН, приватним особами та неурядовим організаціям цими днями проводити заходи, спрямовані на вшанування пам’яті загиблих 1939-1945 років.

Вперше в Україні День пам’яті та примирення відбувся 8 травня 2015 року. Вшанування загиблих в часи Другої світової війни відбулося за наказом президента України від 24 березня 2015 року та Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».

Головна мета цього дня — гідно вшанувати пам’ять українських воїнів, які зробили свій героїчний внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції, та висловити повагу всім тим, хто боровся проти нацизму.

За різними даними в Україні під час Другої світової війни загинуло понад 10 мільйонів людей. Українці воювали на боці Об’єднаних Націй в арміях різних країн (Великої Британії, Польщі, Канади, США, Франції тощо). Також в самій Україні існував свій національно-визвольний рух (УПА).

Офіційне гасло 8 травня — «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо«. А символом Дня пам’яті та примирення від 2014 року є квітка мак. Її вибрали невипадково, адже її графічне зображення — це своєрідна алюзія. З одного боку мак — ніжна польова квітка. З іншого — вона схожа на кривавий слід, який залишають кулі на тілі людини.

Вже восьмий рік поспіль Україна вшановує пам’ять тих, хто помер в Другу світову війну, разом з США та Європою — 8 травня. Це важливий для кожної людини день, який є дуже символічним. Пам’ять — означає, що ми пам’ятаємо тих, хто поклав своє життя в період від 1939 до 1945 року. Примирення — символ того, що всі країни повинні об’єднатися разом.

На жаль, 24 лютого 2022 року на територію України знову прийшла війна, проте ми всі віримо, що скоро будемо святкувати перемогу над окупантами, віримо в тих, хто захищав та захищає Україну від ворогів.

За матеріалами tsn.ua

В УІПА відновлюється навчальний процес

Шановні викладачі і здобувачі освіти!

В УІПА відновлюється навчальний процес. Всі електронні ресурси академії працюють у штатному режимі, в тому числі дистанційне навчання.

Протягом тижня 21-27.03.2022 заняття проходять у несинхронному режимі, тобто без розкладу і зустрічей on-line. Надалі можливий синхронний режим.

UPD: З 28.03.2022 заняття, крім несинхронного, проходять також у синхронному режимі, тобто зустрічі on-line за розкладом.

Слідкуйте за оголошеннями.

Гостьова лекція «Транфер технологій. Господарсько-правове забезпечення трансферу технологій»

17 лютого 2022 року для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (доктора філософії) та науково-педагогічних працівників УІПА відбулася гостьова лекція із запрошеним фахівцем з інтелектуальної власності на тему «Транфер технологій. Господарсько-правове забезпечення трансферу технологій». В якості запрошеного спікера виступала кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри правового забезпечення господарської діяльності ХНУМГ імені О. М. Бекетова Алла Михайлівна Бровдій.

Запропонований лекторкою матеріал значною мірою сприяв більш глибокому розумінню здобувачами освіти дисципліни «Теоретичні засади інтелектуальної власності та трансферу технологій» та був корисним і для всіх присутніх. Важливою складовою лекції стали високопрофесійні відповіді на питання учасників заходу.
Щиро дякуємо Аллі Михайлівні за змістовну лекцію!

I МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВИЙ ФОРУМ «АДАПТИВНІ ПРОЦЕСИ В ОСВІТІ»

7-8 лютого 2022 року відбувся І Міжнародний науковий форум «Адаптивні процест в освіті», в якому активну участь взяля доцентка кафедри КТР, СіГН  Черненко Ю.Ю.

Обласний етап XII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка

18 грудня 2021 року на базі ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбувся в онлайн-режимі на платформі ZOOM обласний етап XII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

На Конкурс зареєструвалися 82 учасники з 25 вишів і представляли три секції: гуманітарні спеціальності, негуманітарні спеціальності й курсанти ВВНЗ. Мета конкурсу – вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні. Цьогоріч учасникам ІІ етапу запропонували написати творчі роботи, що відображають різні аспекти життя, творчості та сучасного вивчення й трактування спадщини Тараса Григоровича Шевченка. До конкурсантів висувалися такі вимоги: володіння знаннями про літературно-художню й мистецьку спадщину Тараса Шевченка; ерудованість; дотримання норм літературної мови в писемному мовленні; створення оригінальних текстів у формі есе, публіцистичної статті та твору-роздуму.

Першокурсниця Вікторія Ковалевська, студентка групи ДМП-КТР21 Навчально-наукового інституту педагогіки, психології, менеджменту та освіти дорослих Української інженерно-педагогічної академії, виборола почесне п’яте місце.

Вітаємо всіх причетних з гарним результатом і бажаємо Вікторії нових перемог!

Захисти магістерських робіт

З 10.12.2021 р. по 18.12.2021 р. на кафедрі успішно тривають захисти магістерських робіт за спеціальністю 073 Менеджмент за освітніми програмами «Управління інтелектуальною власністю» та «Управління соціальними закладами». Захисти проходять як в онлайн, так і офлайн режимах.
Вітаємо магістрантів та наукових керівників з успішним захистом!🎉