Кафедра

краєзнавчо-туристичної роботи, соціальних і гуманітарних наук

Зустрічі з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у Харківській області

31.01.2023 р. керівниця Центру гендерної освіти УІПА, доцентка кафедри краєзнавчо-туристичної роботи, соціальних і гуманітарних наук Кашаба О.Ю. взяла участь у робочій зустрічі, що була організована Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство (ГНЗ) у Харківській області. До діалогу долучилися представники Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВДА, поліції, освіти, міжнародних та громадських організацій.

У рамках зустрічі обговорювався стан ГЗН у Харківської області: тенденції, доступні послуги, основні актори, прогалини та спільний шлях розвитку. Зокрема висвітлювалися ключові пріоритети національного Саб-кластеру з питань ГЗН на 2023 рік з акцентом на посилання підтримки обласних органів влади у дотриманні найкращих міжнародних практик у сфері запобігання та протидії гендерно зумовленого насильства.

За підсумками зустрічі прийнято рішення розробити конкретні кроки та пропозиції  з питань координації гуманітарної відповіді на ГЗН у Харківській області.

Профорієнтація на базі ХЗОШ № 70

27 січня 2023 року в межах профорієнтаційної роботи відбулась зустріч з батьками 10-11 класів ХЗОШ № 70. Виступаючи перед батьками, доцентка кафедри краєзнавчо-туристичної роботи, соціальних і гуманітарних наук Чуєшкова О.В. наголосила на перевагах УІПА, розповіла про освітні програми академії, ознайомила з особливостями вступної кампанії-2023, зокрема специфікою НМТ з української мови, відповіла на поставлені запитання.

Краєзнавчі студії у вимірах сучасності, ретроспективі і перспективі

02.12.22 студентка ІІ курсу гр. ДМП-КТР-21 Червона Аліса взяла участь у ХL Міжнародній краєзнавчій конференції молодих учених «Краєзнавчі студії у вимірах сучасності, ретроспективі і перспективі», присвяченій до 300 річчя з дня народження Григорія Савича Сковороди (1722 – 1794рр.).

Це найстаріший в Україні форум, де молоді науковці мають можливість обговорити теоретичні та прикладні аспекти історичної регіоналістики. Конференція відбулася на базі історичного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна і проходила за підтримки Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених та Центру краєзнавства імені академіка П.Т. Тронька.

Доповідь на тему «Вплив Леся Курбаса на розвиток театральної справи Харкова» була представлена на засіданні секції «Краєзнавчі дослідження крізь призму мистецтвознавства і літературознавства». Наукові керівники: к.і.н, доц. Кашаба О.Ю., к.і.н., доц. Тавшунський О.М.

Вітаємо Червону Алісу з приєднанням до наукової спільноти краєзнавців.

Захист курсових робіт

26 листопада 2022 року на кафедрі відбувся публічний захист курсових робіт з історії України.

Вітаємо студентів групи ДМП-КТР21 та наукових керівників з успішним захистом!

Захист курсових робіт

21 листопада 2022 року на кафедрі відбувся публічний захист курсових робіт з історії західних цивілізацій.

Вітаємо студентів групи ДЕА-КТР20 та наукових керівників з успішним захистом!

«Харків – місто, в якому я навчаюсь і живу»

Викладачі та студенти кафедри краєзнавчо-туристичної роботи, соціальних і гуманітарних наук 15 листопада провели традиційну онлайн-екскурсію для першокурсників академії «Харків – місто, в якому я навчаюсь і живу».

Майбутні історики-краєзнавці познайомили аудиторію з одним із найцікавіших міст України, що пишається своїм історичним минулим, славними традиціями і героїчною сучасністю.

А студент гр. ДМП-КТР 21 Соловіченко Володимир провів авторську екскурсію вулицею Університетська, де знаходиться наша альма-матер.

Ukrainian Studies Go Global Conference

Викладачки кафедри краєзнавчо-туристичної роботи, соціальних та гуманітарних наук Воловчук Н.М. та Черненко Ю.Ю. взяли участь у конференції Ukrainian Studies Go Global.

Під час заходу презентувалися дослідження стану українських студій за кордоном та в Україні, досвід провідних закладів освіти, де вже наявні студії та панельні дискусії на цю тему. 

Всесвітній день туризму

В 1979-му році Генеральна асамблея Всесвітньої туристської організації при Організації Об’єднаних Націй, що розташовувалася на той момент в іспанському місті Торремоліно, заснувала міжнародне свято — «Всесвітній день туризму», яке було запропоновано відзначати 27-го вересня.

Мета цього свята не тільки пропаганда туризму, а й широке висвітлення його внеску в економіку як окремих регіонів, так і світового співтовариства в цілому, а також подальший глибокий позитивний розвиток міжнародних зв’язків усіх країн. З 1980 року Всесвітній день туризму присвячений певній тематиці, а з 1998 року свято символічно приймає певна країна.

У 2022 році свято приймає Індонезія, я його тематика — «Переосмислення туризму». На жаль, всім українцям цього року дійсно довелося переосмислити поняття туризму.

Та ми віримо, що вже невдовзі зможемо вільно подорожувати як Україною, так і світом!

Зарахування вступників 2022 р.

Вітаємо вступників 2022 року із зарахуванням до лав студентів Української інженерно-педагогічної академії!
Заняття на 1 курсі в гр. ДМП-КТР22 розпочнуться з 12.09.2022 року за розкладом, який невдовзі буде доступний за посиланням.

08.09.2022 р. відбулась зустріч викладаів кафедри з першокурсниками.

Бажаємо плідно провести студентські роки та неодмінно отримати вищу освіту!

З Днем знань!

Зазвичай в цей день відбуваються урочисті заходи, присвячені початку нового навчального року. Проте 1 вересня 1939 року світ здригнувся, бо з нападу Німеччина на Польщу почалася Друга світова війна!
Країни Осі прагнули реваншу, цьому також сприяла політика СРСР.
Перші успіхи змінилися затяжними боями, а потім прийшли поразки, відступ та капітуляція перед силами союзників, які об’єднали всі економічні, промислові та наукові можливості для перемоги.

Друга світова війна відзначилася численними масовими вбивствами і злочинами проти людяності, насамперед Голокостом, стратегічними килимовими бомбардуваннями та єдиним в історії військовим застосуванням ядерної зброї. Десятки мільйонів загиблих…

24 лютого 2022 року з нападу Росії на Україну почалася нова війна

Знання — це сила! Віримо в перемогу!